Kilkanaście lat temu, kiedy internet stał się tak mocno powszechnie dostępnym narzędziem, można było zaobserwować wielki „boom” na masowe tworzenie stron internetowych. Fakt faktem, że nie jest to trudne i każdy jest w stanie podołać temu zadaniu.

Aczkolwiek, współczesna strona www, musi zostać dopasowana do pewnych wymogów, aby faktycznie była ona widoczna dla szerokiego grona klientów w Internecie.

Tworzenie skutecznej strony internetowej

Dlaczego jest to takie ważne? Po to, aby dana witryna mogła zawsze wyskoczyć na jednej z pierwszych pozycji, jeżeli chodzi o organiczne wyniki wyszukiwania. Klienci mają to do siebie, że sprawdzając wyniki w Google, zawsze zwracają uwagę na to, co maksymalnie znajduje się na jednej z pierwszych pięciu pozycji. W najlepszym rozwiązaniu, dojeżdżają oni tylko do końca danej witryny internetowej.

To, co znajduje się na drugiej, trzeciej, itd., podstronach, nie będzie ich już interesowało. Czy teraz każda osoba świadoma jest tego, jak ważne jest tworzenie strony internetowej? Skutecznej strony internetowej?

O czym trzeba pamiętać podczas tworzenia witryny www? Otóż, ważna jest:

 1. analiza potrzeb klienta,
 2. analiza konkurencji,
 3. poznanie najważniejszych słów kluczowych,
 4. zaplanowanie całej struktury strony i kolejnych podstron,
 5. wireframe,
 6. projektowanie z uwzględnieniem grafiki,
 7. wybór systemu zarządzania treścią,
 8. dopracowanie strony www,
 9. hosting i domena,
 10. opublikowanie strony,
 11. ciągły rozwój witryny.

Fakt, że strona już została opublikowania, nie oznacza, że na tym koniec wszelkiego rodzaju prac. Nadal musi być ona udoskonalana, aby móc zaoferować klientom co się tylko da.