Jednym z największych wynalazków, jakie pojawiły się (po smartfonach) są baterie zewnętrzne, zwane też powerbankami, które pomagają osobom przebywającym przez większość czasu poza domem.

Główną ideą tych urządzeń jest ułatwienie życia użytkownikom, jeśli chodzi o ładowanie ich telefonów, ponieważ nie muszą podłączać telefonu do kontaktu, aby naładować baterię.

Zalety powerbanków

Korzystana cena

W dzisiejszych czasach można udać się o centrum handlowego i znaleźć setki baterii zewnętrznych, ponieważ jest ich ogromna różnorodność, więc jest duża konkurencja, co przekłada się na atrakcyjne ceny.

Zapasowa energia

Jedną z największych zalet, jakie posiadają power banki jest to, że dostarczają one niezbędną energię do baterii telefonu komórkowego wtedy, gdy jest ona najbardziej potrzebna.

Jest to korzystne dla tych, którzy muszą mieć swój telefon komórkowy naładowany na 100 procent, ponieważ  jest to narzędzie pracy, za pomocą którego komunikują się z zespołem roboczym i wykonują swoje istotne czynności.

Łatwe ładowanie

Kolejną z mocnych stron tego gadżetu jest łatwość ładowania, gdyż można to zrobić praktycznie wszędzie, od kontaktów domowych, komputera czy laptopa w biurze, po samochód, gdyż większość z nich posiada porty USB, do których można go podłączyć.

Mobilność

Dla użytkowników, którzy chcą nosić power bank wszędzie, gdzie się udają, to małe i lekkie powerbanki są idealną opcją, ponieważ oszczędza im to konieczności noszenia ze sobą różnych kabli i urządzeń, które sprawiają, że procedura ładowania jest bardziej uciążliwa. Powerbank jest również na wagę złota w podróży. Sprawdź dlaczego: https://www.ktoredy.pl/powerbank-musisz-go-miec-w-podrozy/

Jednoczesne ładowanie kilku urządzeń

Fakt, że na tej samej baterii zewnętrznej można ładować kilka urządzeń, czyni z niej świetne narzędzie, bo jeśli jeden port zawiedzie, to są dwa lub trzy inne, które mogą spełnić tę samą funkcję, a jeśli wszystko działa bez zarzutu, to zawsze dobrze jest mieć możliwość ładowania kilku gadżetów jednocześnie.

Wady

Uszkodzenie baterii smartfona

Jedną z głównych wad baterii zewnętrznych jest to, że jeśli są one używane codziennie i przez wiele godzin w ciągu dnia, mogą uszkodzić baterię ładowanego telefonu.

Przegrzanie

Ciepło emanujące z powerbanku, sprawia, że jest on niezwykle wrażliwy, gdy zostanie pozostawiony na miękkich powierzchniach, takich jak łóżka lub fotele.